Rankine plovykla

Švarus automobilis – ne tik grožis. Tai viena iš priežasčių, dėl ko jis ilgiau atrodo naujesnis. Yra ir keletas svarbių techninių priežasčių, dėl ko Jūsų automobilis turi būti nuolat plaunamas. Dulkės, kelio smala, kieto vandens pėdsakai, riebalinė ar suodžių plėvelė, smėlis, druska šaltuoju sezonu – tai mažos abrazyvinės dalelės, prilimpančios prie automobilio dalių. Todėl automobilis turi būti reguliariai plaunamas, nes šios dalelės pamažu užteršia dažus.

Dažniausiai automobilis plaunamas kartą arba du per mėnesį, tačiau, pasak transporto priemonių gamintojų, vairuotojai tai turėtų daryti kur kas dažniau – bent kartą į savaitę, ypač žiemą, taip apsaugodami jį nuo susidėvėjimo ir blogo poveikio dažų sluoksniui. O ir vairuoti švarų automobilį yra kur kas maloniau. Labai svarbu yra naudoti aukščiausios rūšies priemones, skirtas valyti saugiai ir efektyviai, kad automobilio dažų danga liktų nepažeidžiama ir atrodytų kaip nauja po daugelio plovimų. Transporto priemonės paviršiui apsaugoti naudojamas vaškas.
Jo sudėtyje dažniausiai yra karnaubo vaško, kuris sudaro patikimą apsauginį sluoksnį tarp dažų ir aplinkos. Kiti faktoriai, lemiantys vaškavimo ilgaamžiškumą, pavyzdžiui: dažų tipas ir spalva, dažų sluoksnio stovis, aplinka, laikas, kurį automobilis laikomas lauke, panaudoto vaško kokybė, dažnas automobilio plovimas

Kiekviena automobilį apžiūrime individualiai, aukštu slėgiu pašaliname paviršutinį purvą ir smėlį. Geresniam dervų ir riebalų pašalinimui, jų susidarymo vietose (aplink kuro baką, ant ratų…), papildomai naudojame cheminį purvo tirpiklį. Vasaros sezono metu papildomai pašaliname vabzdžius nuo priekinės automobilio dalies.
Kadangi tai atlieka žmogus, o ne mašina jis mato kur daugiau purvo ten daugiau paplauna.