Turbūt nesuklysiu sakydamas, kad daugeliui vairuotojų, jų automobilio išvaizda yra itin aktuali tema. Greičiausia, kad tik nedidelė dalis vairuotojų gali džiaugtis tobulos išvaizdos nauja transporto priemone, o ką daryti tiems kurie turime važinėti 5, 10 ar 20 metų senumo automobiliais, bet irgi norime džiaugtis gera savo transporto priemonės išvaizda? Smulkūs įbrėžimai, “nublukusi” kėbulo spalva ar skaidrumą praradę žibintai, visa tai tik dalis nemalonių smulkmenų, kurios gadina automobilio išvaizdą.

Bet kaip visas šitas nemalonias smulkmenas pašalinti? Mėginti su jomis susidoroti pačiam naudojant “liaudiškus” metodus, ar domėtis esamomis priemonėmis ir galimybėmis kaip atgaivinti automobilio išvaizdą ir mėginti jas pritaikyti? Žinoma geriausias sprendimas būtų kreiptis į šitos srities specialistus.

Greičiausia, kad daugelis vairuotojų kartas nuo karto susimasto, kas gi tas automobilio poliravimas, ir kaip gi jį atlikti. Tam tereikia tik šiek tiek įgūdžių ir kantrybės, kad jūsų automobilio išvaizdą blizgėtų kaip veidrodis. Visą automobilio poliravimo procesą sudaro kelios dalys, taigi toliau trumpai apie kiekvieną iš jų.

Pirmiausia būtina automobilį švariai nusiplauti, tam pasiruoškite būtiniausius daiktus, tokius kaip kempinė, kibiras, automobilio šampūnas (be vaško), džiovinimo rankšluosčiai ir žinoma vandens tiekimo žarna. Patartina turėti dar atskirą kibirą ir plovimo šepečių. Jokiu būdu plovimui nenaudokite indų ploviklio, nes jis gali pažeisti gumines automobilio apdailos dalis aplink langus, žibintus ir stoglangį.

Plauti automobilį reikia šešėlyje arba anksti ryte, kad saulė neįkaitintų metalo, nes kitaip liks vandens nubėgimo žymės. Paukščių paliktas išmatas apipurkškite specialiu valikliu ir palikite trumpam atmirkti.Plauti pradėkite nuo stogo, pakartotinai perplaukite tik švariu vandeniu. Darbo eiliškumas pradėti plauti nuo viršaus ir baigti apatinėmis automobilio dalimis. Ratlankius plaukite atskirai, nes ant jų nuolat būna daugiau purvo, ar aštresnių “priedų”. Jiems nuvalyti naudokite atskirą kempinę arba šepetėlį.

Tinkamas automobilio nudžiovinimas yra itin svarbus poliravimo proceso etapas. Tam puikiai tinka kilpiniai rankšluosčiai, bet geriausia tam naudoti zomšinius sugertukus skirtus džiovinimui. Kai džiovinate automobilį, pradėkite nuo langų ir metalinių detalių ir tik tada pereikite prie pačio automobilio kėbulo. Žiūrėkite, kad neliktų vandens dėmių.

Kai automobilis tinkamai paruoštas, jau galima pradėti jo blizginimą. Norint atlikti lengvą automobilio poliravimą patariama naudoti didelio blizgesio užbaigimo pastą. Ji netik pašalins smulkius įbrėžimus ir atgaivins spalvą, bet ir suteiks automobiliui blizgesį. Darbą atlikite po vieną ribotą plotą vienu metu, pradedant nuo stogo. Poliravimo pastą trinkite sukamaisiais judesiais su minkšta poliravimo kempine. Teiskite pastai nudžiūti, kad susidarytų miglotas, matinis vaizdas, tada su švariu skudurėliu jį nuvalykite. Procedūrą kartokite, kol nebeliks nė vienos nenublizgintos detalės.

Jei neturite daug laiko automobilio poliravimui, galite naudoti ir greito blizginimo produktus. Dažniausia jie būna skystame pavidale, purškiamuose buteliukuose. Blizginimas šiuo skysčiu trunka apie 20 minučių, ir gana greitai suteikia poliruoto paviršiaus blizgesį, tačiau efektas nėra ilgalaikis.

Nepamirškite ir chromuotų ar metalinių automobilio detalių, jas irgi galima poliruoti. Tam yra skirtų produktas, puikiai tinkančių tiek ratams, tiek chromuotoms detalėms. Šitie “preparatai” analogiškai poliravimo chemijai taikomi trinant juos su kempine iki matinio vaizdo ir nudžiuvus nuvalomi.

Kai automobilis jau nublizgintas, laikas būtų pagalvoti apie vaškavimą. Automobilio padengimas vašku ne tik apsaugo automobilio apdailą nuo aplinkos poveikio ir korozijos, bet ir padaro ją atsparesnę purvui.

Kainoraštis:

Poliravimas:
1. Lengvajam automobiliui – nuo 35€
2. minivenui visureigiui – nuo 45€
3. mikro autobusui – nuo 60€

Šlifavimas poliravimas:
1. Lengvajam automobiliui – nuo 60€
2. minivenui visureigiui – nuo 80€
3. mikro autobusui – nuo 90€